ভাল লগা বোৰৰ পম খেদি!!!

আৰম্ভ হৈছিল ziro point ৰ সেই বিশেষ বাটটোৰ পৰা! দুয়োকাষে হেপাহঁৰ ৰঙীণ ফুলপাত তথা পাতফুলবোৰ,মাজে মাজে যে আছিলো মই‌। সেইদিনা শীতৰ দ্বিতীয়জাক বৰষুণ আছিল। প্ৰথমজাক নাজানো কিয় বিশেষ মনেৰসা নাছিল। আবেলিৰ কিন্ কিনীয়া বৰষুণজাক আৰু বতাহজাকত মই যে ঘূৰি ফুৰিছিলো শীতৰ প্ৰকোপতে।

আবেলি ঠিক 4টা বাজিছিল। গাড়ীখন পাৰ ‌হৈ গৈছিল। HONDA city! তাৰ পাছত ঘূৰি আহিল আকৌ।

চাব্ দাড়িৰে সৈতে ক’লা T-SHIRT টো বৰ সোৱাইছিল! ক’লা জোতাযোৰ, ঘড়ীটো বেচ্ branded আছিল দেই। এপলক ভাবিবলৈও সময় নাছিল, তোমাৰ মনমুগ্ধ চাৱনি উপভোগ কৰাত যে ব্যস্ত আছিলো মই‌ ।অৱশ্যে তোমাৰ প্ৰতিটো ভংগিমাত আভিজাত্যৰ প্ৰকাশ পাইছিল। চকুৰ অতি ক্ষীণ মিলনতে মন্ত্ৰমুগ্ধ বিলীন প্ৰেমিকা হৈ পৰিলো। বতৰটোও বিশেষ প্ৰিয় এতিয়াও । তুমি গ’ম নোপোৱাকৈয়ে তোমাৰ পদপথ অনুসৰণ কৰিছিলো যে মই। তুমি আহি ভাল পোৱা সেই বিশেষ ৰেস্তোৰাঁ খনতে মই এখন্তেক বহোঁ তোমাক চাবলৈয়ে। উঠি গুচিও যোৱা পলকতে। কফি হে ভাল পোৱা ন’! আমাৰ স্হানীয় বাসিন্দাসকলৰো coffee এ প্ৰিয়। Gym ত যোৱা বুলি প্ৰথমতে গ’ম পাইছিল। ছাগে অজানিতে তোমাৰ চাব্ দাড়ীৰ মাজেৰে সৰকা বিশেষ হাঁহিটোতেই মূগ্ধ হৈছিলো,আচ্ছন্ন হৈছিলো;ছাগে চকুৰ সেই প্ৰেমপ্ৰিয় গম্ভীৰ চাৱনিতেবা। T-shirt বোৰ বেচ্ পছন্দ হয় মোৰো তুমি পিন্ধা।

সেই যে… হাবি লেখীয়া বননিচৰাত ফূৰিবলৈ ভাল পাইছিলো। তাত মই সদায় মন খুলি জোনটি/বেলিটো চাব যাওঁ। সেইদিনা কি হ’ল!বেলি লহিয়াইছিল, মুখ এন্ধাৰ! মই গান শুনি ব্যস্ত আছিলো,শীতত কম্পিত স্পন্দনৰত দেহ। jacket ও যেন ধৰি ৰ’ৱ নোৱাৰিছিল মোৰ আন্তৰিক শীত দেহৰ। তুমি আহি ওলাইছিলা ক’ৰ পৰা! আহ্!মনে মনে মইহে চাওঁ। তোমাৰ সেই হাঁহিটো আৰু চাৱনি !ডুবি যাওঁ নে ইয়াতেই ? তোমাৰ jacket,boots, ৰ স’তে,তুমি যে এজন দায়িত্বশীল পুত্ৰ,ভাত্ৰৃ,নাগৰিক আৰু যোগ্য প্ৰেমিক হয় গ’ম পাইছিলো। মুখ এন্ধাৰ !বেলি মাৰ যাওঁ যাওঁ। তোমাৰ-মোৰ ধেমালীবোৰ। তুমি সঁচাকৈয়ে ধৰিছিলা সাৱটি । পলকতে চকুলো বৈছিল যে মোৰ ।সুৰক্ষিত আছিলো তোমাৰ বাহু বন্ধনত ! আলিংগনত। সেইখন প্ৰিয় বননি সদায় মোৰ। শীতল সমীৰতো উমাল হ’ল দেহাটিও ।

তোমাৰ মৰমৰ ঠিকনা বিচাৰি—গৈছিলো,অচিনাকী মুখ।

{বি:দ্ৰ- কাহিনীভাগ কাল্পনিক!!}

~~ Debashree Sharma

Advertisements

Author: deba1999

Writer, Motivator, Guru, Psychologist

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s